50plusser.nl_50plusLove.nl_50plusTV.nl_50plusComputerCursus.nl_50plusChat.nl_ Alle websites__Word gratis lid_
84.272 leden
657 Plus leden
84.272 leden
657 Plus leden
       
_


Kamermuziek Festival Schiermonnikoog


05 oktober 2013  t/m  10 oktober 2013



_
_
_
_

Dit evenement heeft 05 oktober 2013  t/m  10 oktober 2013 plaatsgevonden.
Hieronder vindt u nog de informatie over dit evenement.


Beschrijving

Kamermuziekfestival Schiermonnikoog heeft als thema:
Connecting Europe
Twaalfde editie van het Internationaal Kamermuziekfestival Schiermonnikoog van 5 t/m 10 oktober 2013

Het Festival kijkt in 2013 naar een aantal centra die voor de muziekgeschiedenis van onschatbare waarde zijn geweest.
We plaatsen componisten op de voorgrond die de link maken tussen verschillende culturen.
De haltes zijn onder meer Parijs (met Ravel, Debussy en Boulez), Wenen (met Haydn, Beethoven, Schubert, Mahler, Korngold, Zemlinsky, Schönberg en Webern) en Leipzig (uiteraard met Bach, maar ook Reger). Als extraatje staat een trektocht door Scandinavië gepland met bezoekjes aan Oslo (Grieg) en Stockholm (Joseph Martin Kraus, de Zweedse Mozart). Uiteraard zal het programma in oktober verrijkt worden met de masterclass van mezzosopraan Jard van Nes. Traditiegetrouw maken muziekdocumentaires, lezingen en natuurexcursies deel uit van het

Festival.

Het Internationaal Kamermuziekfestival Schiermonnikoog is een kwalitatief hoogwaardig zesdaags festival dat muziek combineert met de natuur. Zo’n 50 nationale en internationale musici komen elk jaar naar het eiland in de eerste week van oktober om daar in alle rust en bijzondere eilandsfeer uitvoeringen te geven.
De intimiteit van het eiland, de unieke natuurbeleving en de intimiteit van kamermuziek versterken elkaar en maken zo het festival uniek.
Het festival kent naast de reguliere avondconcerten ook onderdelen als: natuurexcursies, muziekdocumentaires, buitenconcerten, masterclasses en bijzondere ontmoetingen met musici.


 


Programma
(WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN)

ZATERDAG 5 Oktober
16:00 Ontmoetingscentrum
Franz Schubert (1797-1828) - Die schöne Müllerin, Op. 25, D. 795
Maximilian Krummen - bariton
Ulrich Eisenlohr - piano
20:30 Ontmoetingscentrum
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) - Duo voor viool en altviool No. 1 in G, KV 423
Raphael Oleg - viool
Christoph Schiller - altviool
Leoš Janáček (1854-1928) - Pohádka
Roel Dieltiens - cello
Denis Pascal - piano
Alphons Diepenbrock (1862-1921) - Berceuse voor mezzosopraan, cello en piano, RC 142
Helena Rasker - mezzosopraan
Denis Pascal - piano
Roel Dieltiens - cello
Josef Rheinberger (1839-1901) - Nonet in Es, Op. 139
Philippe Graffin - viool
Christoph Schiller - altviool
Jeroen Reuling - cello
Korneel Lecompte - contrabas
Carlos Bruneel - fluit
Karel Schoofs - hobo
Julien Hervé - klarinet
Bram van Sambeek - fagot
Marie-Luise Neunecker - hoorn

ZONDAG 6 Oktober
12:00 -12:30 RK-Kapel
Koffieconcert Jong Talent
Dimitri Schostakowitsch (1906-1975) - Vioolsonate, Op. 134
Elina Buksha - viool
Pavel Kolesnikov - piano
13:30 Ontmoetingscentrum
WOOD/WOULD
Renaissancepolyfonie van Bernardo Pisano (1490-1548) gecombineerd met muziek van nu.
Encantar
Sarah Abrams - sopraan
Michaela Riener - mezzosopraan
Kerlijne Van Nevel - mezzosopraan
Marjolein Stots - alt
15:00 NH-Kerk
Openbare masterclass zang - Jard van Nes
Pianobegeleiding: Ulrich Eisenlohr
20:30 Ontmoetingscentrum
Benjamin Britten (1913-1976) - Fantasie in f voor hobo, viool, altviool en cello, Op. 2
Karel Schoofs - hobo
Philippe Graffin - viool
Christoph Schiller - altviool
Roel Dieltiens - cello
Benjamin Britten (1913-1976)
- Canticle 2
- ‘Abraham and Isaac’ voor mezzosopraan, tenor en piano
- Canticle 3
- ‘Still falls the rain’ voor tenor, hoorn en piano
Hugo Wolf (1860-1903) - Epiphanias
Benjamin Britten (1913-1976)
- Canticle 4
- ‘The journey of the Magi’ voor countertenor, tenor, bariton en piano (1972)
Henry Purcell (1659-1695) - An Evening Hymn (Bew. voor piano en zang door Benjamin Britten)
Benjamin Britten (1913-1976) - Folksong Arrangements (selectie)
Maria Fiselier - mezzosopraan
Rob Mijers - countertenor
Bernard Loonen - tenor
Pierre Mak - bariton
Kirsten Jeurissen - hoorn
Maarten Hillenius - piano

MAANDAG 7 Oktober
11:00 -11:30 RK-Kapel
Koffieconcert Jong Talent
Gaspar Cassadó (1897-1966) - Suite voor cello solo
Aaron Jay Kernis (1960) - Air voor cello en piano
Gaspar Cassadó (1897-1966) - Dance of the Green Devil
Deborah Pae - cello
Caspar Vos - piano
13:30 Ontmoetingscentrum
Muziekkapel Koningin Elisabeth
Pavel Kolesnikov - piano
15:00 NH-Kerk
Openbare masterclass zang - Jard van Nes
Pianobegeleiding: Ulrich Eisenlohr
20:30 Ontmoetingscentrum
Robert Schumann (1810-1856) - Märchenbilder, Op. 113
Adrien La Marca - altviool
Denis Pascal - piano
Franz Schubert (1797-1828) - Impromptus Op. 90, D 899
Impromptus No. 1 in C
Impromptus No. 2 in Es
Impromptus No. 3 in Ges
Impromptus No. 4 in As
Abdel Rahman El Bacha - piano
Jean Cras (1879-1932) - Pianotrio in C
Raphael Oleg - viool
Jeroen Reuling - cello
Denis Pascal - piano

DINSDAG 8 Oktober
11:00-11:30 RK-Kapel
Koffieconcert Jong Talent
Dimitri Schostakowitsch (1906-1975) - Preludes No. 2, 6, 12, 13, 24, Op. 34
Henri Vieuxtemps (1820-1881) - Sonate voor altviool en piano in Bes, Op. 36
Veit Hertenstein - altviool
Caspar Vos - piano
13:30 Ontmoetingscentrum
Kinderconcert PLOINK!
deuXcel
Tjakina Oosting - cello
Marieke van der Heyden - cello
13:30 NH-Kerk
Publiek ontmoet Bram van Sambeek - fagot
15:00 NH-Kerk
Openbare masterclass zang - Jard van Nes
Pianobegeleiding: Ulrich Eisenlohr
20:30 Ontmoetingscentrum
György Ligeti (1923-2006) - ‘Hommage à Brahms’, Trio voor viool, hoorn en piano
Philippe Graffin - viool
Marie-Luise Neunecker - hoorn
Denis Pascal - piano
Zoltán Kodály (1882-1967) - Serenade, Op. 12
Maria Włoszczowska - viool
Elina Buksha - viool
Christoph Schiller - altviool
Antonín Dvořák (1841-1904) - Pianokwartet No. 2 in Es, Op. 87, B. 162
Raphael Oleg - viool
Adrien La Marca - altviool
Jeroen Reuling - cello
Abdel Rahman El Bacha - piano
20:30 NH-Kerk
Antonio Vivaldi (1678-1741) - Cellosonates
Cellosonate No. 5 in e, RV 40
Cellosonate No. 1 in Bes, RV 47
Cellosonate No. 3 in a, RV 43
Cello Sonate No. 6 in Bes, RV 46
Cello Sonate No. 7 in a, RV 44
Ensemble Explorations
Roel Dieltiens - cello
Bart Naessens - orgel, klavecimbel
Wim Maeseele - theorbe, barokgitaar
Amat Santacana - cello continuo
Joost Maegerman - violone

WOENSDAG 9 Oktober
11:00-11:30 RK-Kapel
Koffieconcert Jong Talent
Casper Vos - piano
13:30 Ontmoetingscentrum
Middagconcert Jong Talent
Guillermo Lago (1960) - Ciudades
- Sarajevo
- Cordoba
Robert Schumann (1810-1856) – Dichterliebe, Op. 48 (Bew. Jesse Faber)
- Im wunderschönen Monat Mai
- Ich will meine Seele tauchen
- Hör' ich das Liedchen klingen
- Ein Jüngling liebt ein Mädchen
Petar Krumov (1934) – Kotlenski (Bew. Ivo Boswijk)
- Umereno
- Bărzo
Jacob Ter Veldhuis (1951) - Drahtgefelcht
- Die Hünchen
- Das Ei
- Drahtgeflecht
- Nach dem Fuchs
Temas Portugueses (Bew. Arturo Caldeira)
Nieuw Amsterdams Klarinet Kwartet
Lieke van den Beuken – esklarinet
Bart de Kater – klarinet/Bassethoorn
Jesse Faber – klarinet/Bassethoorn
Hilde Kaizer – basklarinet
15:00 NH-Kerk
Openbare masterclass zang - Jard van Nes
Pianobegeleiding: Ulrich Eisenlohr
20:30 Ontmoetingscentrum
Wereldmuziek - n.t.b.
20:30 NH-Kerk
Avondconcert Jong Talent
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) - Vioolsonate No. 27 in G, KV 379
Elina Buksha - viool
Pavel Kolesnikov - piano
Ralph Vaughan Williams (1872-1958) - Pianokwintet in c
Maria Milstein - viool
Veit Hertenstein - altviool
Deborah Pae - cello
Servaas Jessen - contrabas
Nathalia Milstein - piano

DONDERDAG 10 Oktober
11:00-11:30 RK-Kapel
Koffieconcert Jong Talent
Maurice Ravel (1875-1937) - Sonatine
Franz Liszt (1811-1886) - Sonnet de Pétrarque No. 104
Franz Liszt (1811-1886) - Sonnet de Pétrarque No. 123
Franz Liszt (1811-1886) - Rhapsodie No. 10 in E
Nathalia Milstein - piano
13:30 NH-Kerk
Publiek ontmoet Raphael Oleg - viool, altviool
15:00 Ontmoetingscentrum
Slotpresentatie masterclass zang - Jard van Nes
Pianobegeleiding: Ulrich Eisenlohr
20:30 Ontmoetingscentrum
Francesco Corbetta (ca.1615-1681) - Chaconne in C
Ludwig van Beethoven (1770-1827) - ‘Marche Funèbre sur la mort d´un Héros’, Pianosonate No. 12, Op. 26 (Bew. S. Volker)
Joaquín Turina (1882-1949) - Gitaarsonate, Op. 61
Izhar Elias - gitaar
Edvard Grieg (1843-1907) - Pianokwintet in Bes, EG 118 (Voltooid Michael Finnissy)
Abdel Rahman El Bacha - piano
Philippe Graffin - viool
Maria Milstein - viool
Christoph Schiller - altviool
Jeroen Reuling - cello
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847) - Octet in Es, Op. 20
Raphael Oleg - viool
Elina Buksha - viool
Maria Włoszczowska - viool
Liesbeth Baelus - viool
Adrien La Marca - altviool
Veit Hertenstein - altviool
Roel Dieltiens - cello
Deborah Pae - cello

Locatie: Centrum, Schiermonnikoog
Data: 5 tot en met 10 oktober
Prijzen: Afhankelijk van het concert. Koffieconcerten € 5,00, middagconcerten ongeveer € 17,50 en avondconcerten ongeveer € 25,00
Voor meer informatie bezoek de website ; www.schiermonnikoogfestival.nl






Informatie overzicht

EvenementKamermuziek Festival Schiermonnikoog
LocatieCentrum Schiermonnikoog
Datum05 oktober 2013  t/m  10 oktober 2013
KortingNee
Prijs€ 25,00 p.p.


 


Ga je mee?
_
Wilt u hier met andere mensen naartoe? Organiseer een uitstapje in 'Ga je mee?' en kijk wie zich bij u aanmeldt om mee te gaan. Onder het bericht worden alle aangemelde leden in een overzicht geplaatst, er kan worden gediscussieerd en alle deelnemers kunnen foto's in een gezamenlijk fotoboek plaatsen. Klik hier om een uitstapje toe te voegen.



Reacties van leden

Je reactie
Het is alleen mogelijk te reageren wanneer je ingelogd bent.
_
Naam_Wachtwoord_


Er zijn nog geen reacties gegeven.


_
Inloggen
_
Gebruikersnaam    
_
Wachtwoord  

Wachtwoord vergeten?             













Adverteren op 50plusEvenementen.nl
Adverteren op 50plusser.nl
_
Domeinen van 50plusEvenementen.nl
Domeinen van 50plusser.nl
_
Sitemap
_
Contact
info@vijftigplusser.nl

2008-2021 50plusevenementen.nl
50plusser.nl